پس از ورود به حساب کاربری، در داشبورد فروشنده، صفحه پیشخوان را مشاهده می‌کنید که امکانات مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد. حال بر روی تب “محصولات” کلیک نمایید. در صورتی که تاکنون هیچ محصولی ثبت نکرده باشید، صفحه‌ای مانند تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد. با استفاده از گزینه “افزودن محصول جدید” وارد مراحل ثبت محصول خواهید شد.
  • در گام اول، صفحه‌ای مانند تصویر زیر نمایش داده خواهد شد. ابتدا “نام محصول” را وارد کرده و سپس از گزینه “انتخاب دسته”، دسته‌بندی مربوط به محصول خود را انتخاب نمایید. به صورت پیش‌فرض، دسته‌بندی‌های مشخصی برای محصولات موجود در لبینت وجود دارد که در لیست قابل مشاهده هستند. برای یافتن دسته مورد نظر خود می‌توانید ابتدای کلمه را تایپ کنید تا دسته‌های مرتبط نمایش داده شود و سپس گزینه مناسب را انتخاب نمایید. در صورتی که درمیان گزینه‌ها، دسته مورد نظر شما یافت نشد، دسته “متفرقه” را انتخاب نمایید. در گام بعدی بر روی گزینه “ایجاد محصول” کلیک کنید تا وارد صفحه “ویرایش محصول” شوید.
  • در  بالای صفحه سمت راست، محل قرارگیری تصویر محصول را مشاهده می‌نمایید. یک تصویر کاور برای محصول خود بارگذاری کنید و در صورت تمایل برای ثبت تعداد بیشتری عکس، علامت مثبت پایین باکس عکس را برای افزودن “گالری عکس” کلیک نمایید.
  • برای “نوع محصول” گزینه ساده را انتخاب نموده و سپس قیمت تمام و قیمت تخفیفی را در صورت تمایل وارد نمایید. وارد کردن قیمت ضروری نیست.
  • “وضعیت موجودی” محصول خود را تعیین نمایید. در صورتی که محصول هم اکنون موجود و قابل عرضه می‌باشد، گزینه “موجود است” و در صورتی که محصول شما ناموجود ولی قابل سفارش است، گزینه “در پیش خرید” را انتخاب کنید.
  • در بخش مربوط به “شناسه مشخص”، مشخصات محصول خود را وارد نمایید. دقت فرمایید که وارد کردن اطلاعات مربوط به این بخش ضروری می‌باشد. همانطور که در تصویر نشان داده شده، در قسمت مشخصه سفارشی، لیست مشخصاتی که برای محصولات مختلف ثبت گردیده است، نمایش داده می‌شود. در بین آنها، 6 مورد زیر برای تمام محصولات مشترک است و باید اطلاعات آن‌ها وارد گردد:       مدل محصول، شرکت سازنده، کشور سازنده، وضعیت دستگاه، عملکرد، کاربرد
برای هر دسته‌ از محصولات نیز، تعدادی مشخصه فنی تخصصی، وجود دارد که فقط برای محصولات موجود در همان دسته باید انتخاب گردد. در صورتی‌که در قسمت انتخاب دسته، یک دسته مشخص را انتخاب کرده‌اید، مشخصات فنی مرتبط با آن دسته را با مراجعه به یک نمونه از محصولاتی که قبلا در آن دسته ثبت گردیده، را پیدا کرده و در لیست موجود انتخاب نمایید. در صورتیکه دسته “متفرقه” را اتخاب نموده‌اید، حداقل 5 مورد از مشخصات فنی محصول خود را در بخش “توضیحات” وارد نمایید.
در انتها بر روی گزینه “ذخیره محصول” کلیک نمایید. محصول شما برای ادمین‌های وبسایت لبینت، ارسال میگردد و پس از بررسی و در صورت تکمیل بودن اطلاعات، تایید شده و بر روی وبسایت قرار می‌گیرد.